Jaunųjų lyderių akademija – žingsnis link laisvos ir atsakingos visuomenės

Š.m. kovo 14-15 dienomis Vilniuje vyko Laisvės studijų centro surengta Jaunųjų lyderių akademija (JLA). Akademijos metu jaunieji lyderiai turėjo galimybę aplankyti verslo įmones, nevyriausybines organizacijas, susipažinti su jų veikla, darbo organizavimu. Taip pat jaunuoliai susipažino su sėkmingais verslininkais, išgirdo įkvepiančių istorijų ir naudingų patarimų verslo srityje, diskutavo pilietiškumo temomis bei analizavo asmeninę karjerą, tikslus.

Pirmoji JLA diena prasidėjo Lietuvos Respublikos Seime, ten vyko ekskursija, Seimo darbo pristatymas. Akademiją atidarė Seimo nariai Gintaras Steponavičius ir Remigijus Šimašius. Antrąją dienos dalį dalyviai praleido skirtingų kategorijų įmonėse: nuo nevyriausybinių organizacijų, kultūros sektoriaus, iki verslo ir aukštųjų technologijų įmonių. Akademijos dalyviai susipažino su Lietuvos radijo ir televizijos darbo organizavimu, lankėsi Lietuvos laisvosios rinkos institutebei nevyriausybinėje organizacijoje ,,Maisto bankas‘‘. Taip pat lankytos prodiuserinės kompanijos VŠĮ ,,Pirmoji kava‘‘ bei L.Šeškaus įmonė;  šiuolaikinių scenos menų centras “Menų spaustuvė” bei meno ir edukacijos centras “Rupert“. Šiose įmonėse dalyviai turėjo galimybę susipažinti su renginių organizavimu bei menu. Taipogi aplankytos verslo ir aukštųjų technologijų įmonės. UAB ,,BOD‘‘ įmonėje jaunieji lyderiai susipažino su aukštųjų technologijų gamyba Lietuvoje, Danske banke domėtasi banko veikla, darbo organizavimu, aplankyta inžinerinė įmonė ,,Arginta‘‘. Pasibaigus vizitams įmonėse, vakare buvo surengtas protų mūšis.

Antrąją projekto dieną dalyviai domėjosi asmeninės karjeros ir komunikacijos, verslumo bei pilietiškumo temomis. Užsiėmimai ISM Ekonomikos ir vadybos universitete.

Pirmosios sesijos metu ISM Strateginės plėtros direktorius Vilius Kontrimas kalbėjosi su jaunimu kaip pasirinkti profesiją. Jo teigimu, svarbiausia atrasti ir susieti asmeninius talentus su aistra bei visuomenės poreikiais. Taip pat paskatino jaunimą niekuomet nunuleisti rankų ir dirbti: – Darbas kompensuoja talento poreikį,- teigė V.Kontrimas. Asmeninės karjeros kelią atrasti padėjo ir  VŠĮ ,,Kitas variantas‘‘ mentorė Živilė Jaunutienė. Mentorė akcentavo, kad 75 % moksleivių nežino, ką veiks baigę mokyklą. Todėl, norint sumažinti šią statististiką, supažindinta su ,,Išgyvenimo‘‘ ir ,,Didingumo‘‘ modeliais bei taikymu praktikoje, renkantis profesiją. Žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius taip pat kalbėjosi su jaunimu apie karjeros pasirinkimą: – Svarbiausia tikėti ,,norų‘‘ filosofija, siekite save su tam tikru noru – kalbėjo V.Radzevičius. Keliautojas prisipažino, nežinojęs kas bus ir iki šiol apie gyvenimą sako: ,,Via est vita‘‘ (liet. gyvenimas yra kelionė). Humoristas, protų mūšių vedėjas Paulius Ambrazevičius atskleidė, kad vienuoliktoje klasėje nežinojo, ką veiks gyvenime. Humoristas, baigęs politikos mokslus, visiškai nesigaili šio savo pasirinkimo, nors ir šioje srityje nedirba. Pirmoji sesijos dalis užbaigta pokalbiu su Seimo nariu Remigijumi Šimašiumi. Seimo narys paskatino iš gyvenimo pasiimti viską, ką jis duoda: – Kai papuoli į upę, turi žiūrėti ką srovė tau pasiūlo. Paimkite iš gyvenimo tai, ko neplanavote – kalbėjo Remigijus Šimašius.

Antrosios sesijos metu pranešėjai pasidalino savo sukurto verslo sekmės istorijomis, kalbėjo apie pagrindinius principus versle.  Tinklaveikos ekspertas, “Lietuvos geležinkelių” korporatyvinių reikalų vadovas Mindaugas Reinikis siūlė jauniesiems lyderiams tikslų siekti palaipsniui ir nesiekti uždirbti visų pasaulio pinigų: – Darykite viską su meile, protu ir saiku. Visų pinigų pasaulyje neuždirbsite, leiskite kitiems uždirbti, – aiškino M. Reinikis. Verslininkas bei filantropas Antanas Guoga taip pat kalbėjo apie paprastumo reikšmę versle: -Inovacija yra paprastume,- teigė verslininkas. Jo teigimu, daugelis žmonių, ieškodami naujų išradimų, pernelyg sudėtingai į tai žiūri, paprastumas daro gyvenimą lengvesniu. Asta Mackevičienė, kurianti išskirtinio dizaino drabužius vaikams bei turinti asmeninį verslą, pasidalino asmeninės sekmės istorija. Verslininkė prisipažino niekuomet nerašiusi sudėtingų verslo planų, o tiesiog pradėjusi megzti išskirtinės kokybės megztukus: – Mano klientas – žmogus, vertinantis kokybę, – aiškino verslininkė. Įmonės ,,Dragdis‘‘ bendrasavininkas ir vadovas Domas Sabockis jauniesiems lyderiams pristatė interneto nuorodų išsaugojimo įrankį, sulaukusį milžiniško populiarumo. Kalbėdamasis su akademijos dalyviais jaunasis verslininkas paragino jaunuolius drąsiai veikti gyvenime: -Neieškokite magiškos paslapties, o tiesiog darykite,- drąsino Domas Sabockis.

Trečiosios sesijos metu jaunieji lyderiai diskutavo apie pilietiškumo svarbą su žurnalistu Rimu Šapausku, Pilietinių Iniciatyvų centro vadovu Girvydu Duobliu, festivalio ,,Kino šortai organizatore Marija Razgute bei Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi. Pasak diskusijos dalyvių, pilietinė visuomenė gali egzistuoti tuomet, kai kiekvienas žmogus kuria ateitį ir dalyvauja procese, o ne pasyviai stebi. Taip pat, diskusijos metu sutarta, kad pilietiškumas nepasireiškia vėliavos iškėlimu ar himno giedojimu – tai tik formalumas, neatspindintis tikrojo pilietiškumo. Pasak Gintaro Steponavičiaus abejingumas visuomenėje kelia nemažai problemų: ,,Nuo abejingumo kyla didžiausios problemos‘‘. Seimo narys paragino jaunimą imtis drąsių veiksmų ir atsakingai bei laisvai kurti Lietuvos ateitį.

Jaunųjų lyderių akademijoje praleistas savaitgalis jauniesiems lyderiams leido susipažinti tiek su nevyriausybinių, tiek su verslo įmonių veiklomis, apmąstyti, o galbūt ir atrasti asmeninius tikslus bei karjeros kelią. Tikimės, kad praleistas laikas padėjo suvokti pilietinės visuomenės svarbą ir kiekvieno jaunuolio dalyvavimo reikšmę kuriant perspektyvią Lietuvą.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *