Baltijos jūros regiono gyventojų subalansuoto ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybės šiandien ir ateityje

Tarptautinės konferencijos “Baltijos jūros regiono gyventojų subalansuoto ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybės šiandien ir ateityje” apibendrinimai ir pasiūlymai

Asociacija Lietuvos – Vokietijos forumas ir Vokietijos – Lietuvos forumas (Vokietija) 2017 m. gegužės 13 – 14 dienomis, Klaipėdoje sukvietė apie du šimtus dalyvių iš Lietuvos ir Vokietijos: politikų, mokslininkų, kutūros ir švietimo atstovų bei verslininkų į tarptautinę lietuvių ir vokiečių konferenciją “Baltijos jūros regiono gyventojų subalansuoto ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybės šiandien ir ateityje”.

Asociacija „Lietuvos-Vokietijos forumas” yra įkurtas 2005 m., po 2004 m. lapkričio 22 d. oficialaus Vokietijos Federacinės Respublikos prezidento Horst Koehler vizito Lietuvoje.  Tais metais susibūrė iniciatyvinė Forumo steigimo grupė, kuri pradėjo diskutuoti apie tai, kaip šis Forumas turėtų atrodyti, kokie galimi darbo tikslai ir uždaviniai, kaip į jo darbą būtų galima įtraukti kuo daugiau entuziastų Lietuvoje ir Vokietijoje.

Su Forumo įsteigimu ir jo veikla buvo siejamos didelės viltys. Lietuva ir Vokietija istorijos bėgyje praktiškai visą laiką buvo kaimynės, jas visą laiką jungė Baltijos jūra. Santykiai tarp abiejų tautų irgi buvo įvairūs, šiandien jų negalima vertinti vienareikšmiškai. Berlyno sienos griūtis ir „dainuojanti revoliucija” Lietuvoje atvertė naują puslapį, ir tai pirmiausia pasakytino politinius santykius.

Po metų panaši organizacija buvo įsteigta Vokietijoje. Abi asociacijas vienija tokie patys tikslai: Skatinti Lietuvos ir Vokietijos politinius, ekonominius ir mokslo bei kultūros ryšius bei tiesioginius įvairaus lygio kontaktus;
Skleisti Europos vienybės idėjas bei skatinti Baltijos jūros regiono valstybių integraciją;

Organizuoti politines, verslo ir kultūrines diskusijas aktualiais Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo klausimais, kurių tikslas – inicijuoti naujus atitinkamų sričių projektus.

Iki 2009 metų abu forumai savo veiklą vystė atskirai, susitikdami Vilniuje arba Berlyne ir aptardami bendrų projektų galimybes. Pirmasis bendras renginys įvyko 2009 m. balandžio mėn. pabaigoje, kur konferencijos metu buvo diskutuojama apie atsinaujinančios energijos perspektyvas Lietuvoje.

2010 metų lietuvių ir vokiečių susitikimų savaitė buvo kur kas didesnis renginys, bei sukvietęs į Klaipėdą apie 200 dalyvių konferencijoje, kurioje buvo diskutuojama penkiose darbo grupės ir dar daugiau svečių kituose lietuvių ir vokiečių susitikimų savaitės renginiuose.

Susitikimų savaitė „Baltijos jūros regiono gyventojų ekonominio  ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybės šiandien ir ateityje” apjungė moksleivių ir profesionalių muzikantų koncertus, moksleivių piešinių konkurso ir Klaipėdos miesto bei miestų partnerių parodas, tarptautinę konferenciją bei draugiškas studentų krepšinio rungtynes.

Šis renginys atvėrė galimybes  parodyti ir  padėti žmonėms susipažinti su kaimyninių valstybių teikiamomis bendradarbiavimo galimybėmis, pritraukti investicijas, skatinti turizmą, skatinti kurti konkrečius tarptautinius projektus, kurių dėka Lietuvoje būtų sukurtos naujos darbo vietos. Skatinti domėtis jūros potencialu ir ekologinėmis problemomis bei atkreipti verslo atstovų dėmesį į energijos taupymo ir alternatyvios energijos naudojimo privalumus.

Svarbiausia renginio dalis buvo konferencija, kurioje dirbo penkios darbo sekcijos, iš kurių kiekvienoje buvo diskutuojama aktualiais klausimais ir problemomis.

Lietuvių ir vokiečių susitikimų savaitės dalyviai rinkosi ne tik konferencijoje, bet ir draugiškose studentų iš Kylio ir Klaipėdos  krepšinio varžybose, kuriose lietuviai buvo gerokai pranašesni, savo žaidimu sužavėję Vokietijos krepšinio federacijos atstovus.

Lietuvių ir vokiečių koncerte, vykusiame Teatro aikštėje lietuviai ir vokiečiai grojo džiazą, roką bei populiariąją muziką.

Renginys paskatino  Lietuvos jaunimą domėtis lietuvių ir vokiečių bendradarbiavimo galimybėmis dalyvaujant piešinių konkurse, kuriame  autoriai buvo iš visos Lietuvos. Konkurso laimėtojai buvo Kristina Jokubauskaitė ir Tauragės, kuriai rėmėjas „Baltik vairas” padovanojo dviratį ir Anelė Navickytė iš Kaišiadorių bei Aurelija Liepuonytė iš Vilniaus, kurios, kaip ir visos laimėjusių autorių mokytojos, buvo apdovanotos piniginiais prizais.

Renginys parodė kokie reikalingi ir naudingi tokie susitikimai, kai galima pamatyti viena kitos paslaugas ir produktus, susitikti  ir apsikeisti verslo, kultūrine ir politine patirtimi, užmegzti reikalingus kontaktus. Deja, Lietuvos valstybės atstovų buvo nedaug, jie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesugebėjo atvykti į renginį, išgirsti bei pasidalinti savo patirtimi su svečiais iš Vokietijos.

Renginį savo idėjomis ir parama įgyvendinti padėjo partneriai: Užsienio reikalų ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos universitetas, Fondas WestÖstliche Begegnungen“, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija UAB „ANTILĖ”; didieji rėmėjai: DFDS Lisco, Air Baltic, AB KLASCO, prekybos tinklas IKI; rėmėjai: Klaipėdos energija, UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega”, Baltik Vairas, ARARAT Apart Hotel, Radisson BLU Hotel Klaipėda, Klaipėdos mėsinė, Alaus darykla “Švyturys”, Prekybos ir pramogų centras BIG, Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos labdaros ir paramos fondas bei informacinis rėmėjas žurnalas „JŪRA, MOPE, SEA”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*