Jaunimas neabejingas idėjų mainams ir bendradarbiavimui

„Mes norime diskutuoti ir dalyvauti politiniuose sprendimuose, dirbti viešajame sektoriuje, norime semtis patirties politikoje ir versle kartu su jaunaisiais partneriais iš Vokietijos, bei kurti tarptautines įmones.”

Tokių ir dar daugiau norį bei pasiūlymų sulaukėme iš jaunimo, susirinkusio į „Lietuvos-Vokietijos jaunimo forumą”  lapkričio 23-ios vėlyvą penktadienio popietę.

Jaunimui skirto renginio tikslas buvo skatinti Lietuvos ir Vokietijos jaunimo bendravimą ir bendradarbiavimą, suburti jaunimo mainus vykdančią organizaciją atstovus patirčių pasidalinimui, skatinti jaunimo kūrybingumą ir iniciatyvumą. Į susitikimą juos sukvietė asociacija „Lietuvos – Vokietijos forumas”, Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedra, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Alumni Deutschland portalas.

Į renginį susirinkusius jaunus Lietuvos ir Vokietijos įmones pasveikino Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius, savo jaunystės patirtimis jaunimo mainų programose dalijosi Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorius Lietuvoje Matthias Mülmenstädt ir Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedros vedėja dr. Eglė Kontutytė.

Susirinkę studentai ir gimnazistai dalinosi savo patirtimi kaip įvairių mainų projektų dalyviai ir vadovai.

Rytis Komičius, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas ir mainų programų koordinatorius, pristatč galimybes, kur ir kaip galima gauti lėšų savo svajonėms ir idėjoms įgyvendinti. O visas pulkas gimnazistų – Karolis Steponavičius, Julius Šulcas, Ieva Kucinaitė, Tomas Moška, Roza Šifrin – pristatė jaunimo mainų projektą įvairovė.

Pranešėja Renata Novogreckaitė iš Kauno technologijos universiteto dalijosi patirtimi ir patarimais, kaip rasti idėją mainų projektui, teisingai užpildyti, pateikti paraiškė bei koordinuoti projektą.

Diskusijų metu buvo pasiūlytos kelios konkrečios idėjos jaunimo bendradarbiavimui skatinti, kurios, tikims, nenugrims užmarštin, ir bus įgyvendintos pačiu artimiausiu metu.

Renginio aplinkoje buvo daug Mažosios Lietuvos akcentų – stalus ir sienas puošė vėtrungės.  Organizatoriai tokią aplinką sukūrė neatsitiktinai. Klaipėdos kraštas įvairiais ryšiais yra labiausiai susijęs su Vokietija. Daugelis jaunuolių pirmų kartų išgirdo vieninteliį visame pasaulyje vėtrungių istoriją ir galėjo su jomis artimiau susipažinti. Jaunimo susitikimą baigė grupė „Flaer” iš Klaipėdos.

Dalyvių pasiūlymus, kaip, jų nuomone, galima būtų stiprinti Lietuvos ir Vokietijos jaunimo mainus ir bendradarbiavimą rasite čia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*